phone +420 777 076 007 | mail_outline info@prefekt.cz

logo

(Český) Videomarketing prodejní video

(Český) add_shopping_cart Video jako teleshoping. Prodávající naváže na svou osobu důvěru diváků, obsahem toho co prezentuje vede diváky k dalšímu šíření tohoto videa. Jedná se zejména o šíření na sociálních sítích je dostatečně poutavá pro virální šíření tohoto videa. Může se jednat o propagaci produktu či služby.

Produktové video

Dnes svět rychle a nemilostně roste z nabídky produktu zakazniky vybira jenom ty kteremů rozumi a představit produkt, či službu, široké veřejnosti. Video má hlavně podtrhnout přednosti a jedinečnost výrobku na trhu. Seznámit s kvalitou a výhodami produktu. Obeznámit diváka proč právě u Vás má tento produkt koupit. Kromě představení produktu, jsou důležité i pozitivní reference nebo testy obsažené v tomto videu, které zvednou poptávku po tomto produktu. Videa umístěné na e-shopu nabírají jinou dimenzi vnímáni produktu.Dnes svět rychle a nemilostně roste z nabídky produktu zakazniky vybira jenom ty kteremů rozumi a představit produkt, či službu, široké veřejnosti. Video má hlavně podtrhnout přednosti a jedinečnost výrobku na trhu. Seznámit s kvalitou a výhodami produktu. Obeznámit diváka proč právě u Vás má tento produkt koupit. Kromě představení produktu, jsou důležité i pozitivní reference nebo testy obsažené v tomto videu, které zvednou poptávku po tomto produktu. Videa umístěné na e-shopu nabírají jinou dimenzi vnímáni produktu.Dnes svět rychle a nemilostně roste z nabídky produktu zakazniky vybira jenom ty kteremů rozumi a představit produkt, či službu, široké veřejnosti. Video má hlavně podtrhnout přednosti a jedinečnost výrobku na trhu. Seznámit s kvalitou a výhodami produktu. Obeznámit diváka proč právě u Vás má tento produkt koupit. Kromě představení produktu, jsou důležité i pozitivní reference nebo testy obsažené v tomto videu, které zvednou poptávku po tomto produktu. Videa umístěné na e-shopu nabírají jinou dimenzi vnímáni produktu.Dnes svět rychle a nemilostně roste z nabídky produktu zakazniky vybira jenom ty kteremů rozumi a představit produkt, či službu, široké veřejnosti. Video má hlavně podtrhnout přednosti a jedinečnost výrobku na trhu. Seznámit s kvalitou a výhodami produktu. Obeznámit diváka proč právě u Vás má tento produkt koupit. Kromě představení produktu, jsou důležité i pozitivní reference nebo testy obsažené v tomto videu, které zvednou poptávku po tomto produktu. Videa umístěné na e-shopu nabírají jinou dimenzi vnímáni produktu.

(Český) Videovizitka

(Český) emoji_people Ucelené představení Vaší společnosti v pár minutách. Další možnost užití je prozentace osobnosti, ať už jste podnikatel, politik, spotovec, lékař, vědec, či kdokoliv jiný s potřebou se mediálně představit. Důraz je zde kladen na osobní charakter vyznění videa. Pro společnosti se jedná o možnost rychlého představení firmy pro na úvod před konferencí, náborem zaměstnanců, nebo veřejné prezentace nových produktů.

Videos

videocam

Videos are spreading through the internet as fast as they can. Today they are the way to excel against your competitors, tomorrow they will be automatic, as it is to have a visiting card and a webpage. We promote effective access to the videos: we always calculate the price and the quality so you could earn as much as it’s possible.

Company videos

camera_roll We specialize on making of company and product videos: we will help you with creating an original story and we offer the whole solution.camera_roll We specialize on making of company and product videos: we will help you with creating an original story and we offer the whole solution.

Educational videos

cameraWe will propose a screenplay and make your educational video from short funny spots to complete series of shows.

(Český) Preprodukce

(Český) theatersVytvoření scénáře, naplánování a zajištění všech potřebných věcí k výrobě videa.

(Český) Postprodukce

(Český) 4kStřih a barevné korekce videa.

Live relays

mic We offer live relays through the internet in HD quality, placeable on any web, viewable on all devices. We also make filming of any happenings: corporate meetings, seminars, trainings, teambuildings and other cultural events.

Photo services

photo_cameraWe offer a huge spectrum of photographic services under one roof. Every single task we approach individually and with maximal care. We want your products to get a new format and your services and products to have professional quality – this is our purpose.

Promotional spots

theatersWe offer professional approach and outstanding treatment, which respects modern trends.

Branding and the image of your company

star_border

We create professional branding of any companies. Thanks to the online ambience knowledge we know how to use the synergies of your logo, fonts, graphic elements etc. so they could be used the most effective way in online and offline environment. Even websites need some make-up!

Social networks administration

verified_userWe know the algorithms which the individual social networks work on. Thanks to this we can effectively set up every status so you could achieve your goals, doesn’t matter if it’s about sales or building a brand.

 

Organic indexing in search engines

search We know the principles that search engines work on (e.g. Google, Seznam.cz). Thanks to that we can properly set the content on your pages, so search engines would show it in the first places and you would better speak to your clients.

Deep analysis of online communication

find_in_page We will analyse the results of your present online communication, identify the mistakes and reveal the hidden potential. This all with comparison to your key rivals and inspiration from your foreign equivalents.

Internet monitoring

timelineThrough our tools we can observe anything that happens on the public domain internet. E.g. all comments about your company that were written on Facebook, all news from media or everything that’s written about your competition across the market.

Consultation for free

chat Describe which video or any other order you need and insert an inquiry for free. Our professional creators will send you several schemes of the video, from which you can choose. We will shoot and process the video in time for a price we’ll together agree on.

About us

To get the attention of customers these days is harder and harder.

Our team is established from professional cameramans, photographers and marketing
specialists. We take an interest in a huge spectrum of social sites or advertising
campaigns for companies and businessmen. With love we will take care of multinational
company as well as of beginning shop with socks. We offer creative, attractive and
strategic online marketing moves, connected to particular services and products:
Off with boring adverts!
We orientate in online marketing for over 10 years.
We work in whole Czech Republic, Slovakia and Austria.
We are here to help you – with friendly approach and maximal care.

JOIN US!

Are you a graphic artist, a cameraman, a photographer, a sound engineer or an animator, do you create something or cut videos? Are you creative? Have you something to offer?
Don’t hesitate and join us!

Get to know more

OUR NEWS

Subscribe to our newsletter:*Přihlášením k odběru novinek potvrzujete váš souhlas s podmínkami GDPR.

Portfolio

  • Vše
  • Reklamní videa
  • Video Clip
  • Svatební videa


Naši klienti

*Vaše jméno:

*Tel.:

*E-mail

*Zpráva:


Spojte se s námi

PR EFEKT.

info@prefekt.cz
+420 777 076 007
Orlí 3, Brno 602 00

Czech Republic

OUR TEAM

And who will you meet if you decide to choose our company? We are a creative team with sense for detail, preciseness and friendly atmosphere.

Jakub Chodžajan

Jednatel, Fotograf, Kameraman

Jindra Kepert

KAMERAMAN, FOTOGRAF

Ladislav Hájek

FOTOGRAF, Kreativec

Diana Chodžajanová

FOTOGRAFKA, MANAŽERKA

Vahan Hambardzumjan

Webmaster, HUDEBNÍK

Petr Greguš

PROJEKTOVÝ MANAŽER